Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By theo13
#158623 Γειά σας παιδιά. Θέλω τη γνώμη σας για μικρό αυτοκίνητο απαραίτητα αυτόματο το οποίο κατά 80% θα κινείται εντός πόλης καθημερινά για επαγγελματικούς λόγους. Θα αποκτηθεί με leasing και φοβάμαι τυχόν περιορισμούς στις επιλογές.. έχω δει ως τώρα clio , 208 και απ τα μη diesel το yaris hybrid. Τι με συμφέρει κατά τη γνώμη σας;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#159183
dstou έγραψε:Ποιά είναι τα κριτήριά σου και ποιό το προφίλ χρήσης του αυτοκινήτου?


Το αυτοκίνητο θα κινείται καθημερινά για αρκετές ώρες μέσα στη πόλη. Απαραίτητα αυτόματο θέλω να είναι. Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν κολλήματα για μάρκες κλπ
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#159231
theo13 έγραψε:
dstou έγραψε:Ποιά είναι τα κριτήριά σου και ποιό το προφίλ χρήσης του αυτοκινήτου?


Το αυτοκίνητο θα κινείται καθημερινά για αρκετές ώρες μέσα στη πόλη. Απαραίτητα αυτόματο θέλω να είναι. Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν κολλήματα για μάρκες κλπ

Yaris υβριδικό γιατι στις εντος πολης διαδρομες ο βενζινοκινητηρας θα λειτουργει λιγο!! ;)

.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#159275
Focusman91 έγραψε:
theo13 έγραψε:
dstou έγραψε:Ποιά είναι τα κριτήριά σου και ποιό το προφίλ χρήσης του αυτοκινήτου?


Το αυτοκίνητο θα κινείται καθημερινά για αρκετές ώρες μέσα στη πόλη. Απαραίτητα αυτόματο θέλω να είναι. Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν κολλήματα για μάρκες κλπ

Yaris υβριδικό γιατι στις εντος πολης διαδρομες ο βενζινοκινητηρας θα λειτουργει λιγο!! ;)

.


Mιλάμε για ολοήμερη χρήση όμως έτσι; Πιστεύω δεν θα έχω προβλήματα με την μπαταρία κλπ γιατί και εγώ προς το yaris hybrid κλίνω...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#203226
224v έγραψε:το 500ακι σε αυτοματο και Diesel??


Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εδώ και 15-20 μέρες αγοράστηκε opel corsa αυτόματο diesel. Πρώτες εντυπώσεις καλές μόλις το πάρω στα χέρια μου για καμμιά βόλτα θα γράωψ και στο Οδήγησα!! :s_smile