Αγγελίες για πώληση/ζήτηση κάθε είδους οχήματος, από πατίνι, μέχρι ελικόπτερο
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196442 Πωλείται το Κλιάκι μου, επειδή έπεισα τη γυναίκα μου να πάρουμε καινούργιο αυτοκίνητο.

Η έκδοση είναι η 1.2 TCE με τα φουλ έξτρα σε σχέση με τα υπόλοιπα. Δηλαδή έχει κλίμα και όχι a/c, αυτόματα φώτα & υαλοκαθαριστήρες, κομπιούτερ ταξιδιού. Είχε και 16αρες ζάντες, αλλά λόγω κόστους ελαστικών, έβαλα 15αρες αλουμινένιες.

Έχω παρά ελάχιστο 60.000χλμ και όπως μπορείτε να διαπιστώσετε σε κατά καιρούς ποσταρίσματά μου, τα χιλιόμετρα είναι ξεκούραστα. Σχεδόν αποκλειστικά εκτός πόλης, μιας και εκεί που μένω και δουλεύω μετακινούμαι σχεδόν πάντα με τα πόδια. Το μόνο που έχει ως μειονέκτημα είναι ότι η εξωτερική του όψη είναι αυτοκινήτου που παρκάρει στο κέντρο πόλης. Έχει αρκετές χαζογρατζουνιές δηλαδή, κανένα τρακάρισμα όμως.

Τοποθεσία - Θεσσαλονίκη.
Τιμή 5.500 (λόγω των γρατζουνιών - θα μπορούσα να γράψω 5.700 και να κάνουμε παζάρια με τις γρατζουνιές να πάμε στα 5.500)
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#196445 κανε την ζωη σου πιο ευκολη :

3 πορτο / 5 πορτο;
χρωμα;
τι διασταση λαστιχα;
τι μαρκα λαστιχα;
ποσα χιλιομετρα τα λαστιχα;
δισκους εχεις αλλαξει ποτε;
τακακια;
ιμαντες εχουν αλλαχθει;
τελη κυκλοφοριας για το 2016 εχουν πληρωθει;
το εσωτερικο του ειναι σε καλη κατασταση;
του ποτε ειναι το αμαξι ακριβως;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196453
popolaros έγραψε:κανε την ζωη σου πιο ευκολη :

3 πορτο / 5 πορτο;
χρωμα;
τι διασταση λαστιχα;
τι μαρκα λαστιχα;
ποσα χιλιομετρα τα λαστιχα;
δισκους εχεις αλλαξει ποτε;
τακακια;
ιμαντες εχουν αλλαχθει;
τελη κυκλοφοριας για το 2016 εχουν πληρωθει;
το εσωτερικο του ειναι σε καλη κατασταση;
του ποτε ειναι το αμαξι ακριβως;

Σωστά

5πορτο,
ασημί,
λάστιχα είναι Vredestein Sportrack 195/50r15 (με πάσα επιφύλαξη ο τύπος και η διάσταση θα τσεκάρω όταν κατέβω στο αμάξι) 2 ετών περίπου 20.000 χλμ
Το αμάξι δεν έχει κάνει 60.000 και δεν έχει κάνει καμμία από τις μεγάλες αλλαγές
Τα τέλη του 2016 δεν έχουν πληρωθεί φυσικά (εφόσον δεν ξέρω αν θα το έχω το 2016)
το εσωτερικό είναι (κατ'εμέ) σε καλή κατάσταση, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό
πρώτη κυκλοφορία είναι 01/2009
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196518 Όταν βγάλω φώτο, θα το ανεβάσω και στο ψαρ.γρ, προς το παρόν δεν έχω βρει ελεύθερο χρόνο με καλό φωτισμό σήμερα. Και γιατί δεν το έκανα το ΣΚ; Επειδή είμαι |λογοκρισία| και σήμερα μου τη βάρεσε να αλλάξω αμάξι εδώ και τώρα μετά από 3 μήνες που το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196932 Επιτέλους αξιώθηκα να βγάλω και φωτογραφίες

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Corto Maltese και 16 Δεκ 2015, 14:51, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196934 Mερικά σχόλια επί των φωτογραφιών.

Το αμάξι έχει ίχνη χρήσης σε κέντρο πόλης, χωρίς τίποτα το σημαντικό. Η μόνη πραγματική γρατζουνιά είναι κάτω από το χερούλι της πίσω δεξιάς πόρτας και επίσης το πλαστικό του προφυλακτήρα που (μάλλον) μου βούτηξαν. Και λέω μου βούτηξαν γιατί αν και είχε μαζί και τα σημάδια που φαίνονται, τα σημάδια δεν δικαιολογούν την απώλεια του πλαστικού, το οποίο μάλιστα δεν βρήκα και πεταμένο κάτω. Τέλος πάντων δεν έχει σημασία η προέλευση, σημασία έχει ότι δεν το βρήκα.

Επίσης τώρα που το θυμήθηκα, ο καθρέφτης του συνοδηγού δε διπλώνει, μου τον ξηλώσανε (το βρήκα ξηλωμένο δηλαδή) και το στερέωσα με βίδες.

Ότι άλλο θέλετε ρωτάτε, σε λίγο θα το ανεβάσω και στο ψαρ
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196938 Φαίνονται κάποιες τωρα;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#196940 Tωρα νομίζω φαίνονται όλες
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#207092 Eπειδή είμαι ηλίθιος στην αγγελία είχα βάλει λάθος το τηλέφωνό μου :dizzy:

Aνέβασα καινούργια αγγελία (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7423797/). Και πλήρωσα και τα τέλη 2016. Και αν και δεν αλλάζω τιμή επισήμως, μπορώ να κατέβω και λίγο. Δεν έχει νόημα να κατέβω πολύ, τα παίρνω και από έμπορο αν κατέβω πολύ :)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217770 Το αυτοκίνητο μας άφησε για άλλες πολιτείες (κυριολεκτικώς και μεταφορικώς) οπότε το παρόν μπορεί να κλειδωθεί