Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113778 Δεν ξέρω τι λένε, αυτό που ξέρω είναι ότι θέλω όντως να φύγω από την τωρινή δουλειά και οπότε.....

όντως θα γίνει το οδοιπορικό :lol: :superman:

:s_wacko
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113812 Νομίζεις μασάω να μπω με το παπάκι ε;; :x

Αλλά όχι ρε, θα σε ξεμπροστιάσω με το μεγάλο Η. Εάν βέβαια τολμήσεις να εμφανιστείς :innocent:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#113860 Πέρνα :rtfm:

ΛΟΙΠΟΝ στο θέμα μας: ιδέες για το οδοιπορικό; :lol:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#117821 Με ποια εταιρία σαλπάρεις, ανεκ ή μινόαν; Κ εγώ θα κάνω αυτή τη διαδρομή κ έβλεπα σήμερα για πλοίο. Μάλλον θα πάω με στάση σε Βερόνα ( να δω μια όπερα αν κάτσει εκεί) κ μετά από Ανκόνα. Ποια πλοία είναι καλύτερα, ανεκ ή μινόαν; τα της ανεκ είναι ακριβότερα. Μάλλον θα πάω με καμπίνα γιατί τον Σεπτέμβρη θα γινεται χαμός...

επιστροφή θα παίξει Φλωρεντία 4-5 μέρες κ 1-2 βράδια σε Κόμο-Μιλάνο...

Sent from space >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#117865 Ακόμα δεν έχω καθίσει να βγάλω φύλλο πορείας.

Μόλις το κάνω θα ενημερώσω το κοινό :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#117868 Τα της Minoan ηταν λιγο καλυτερα και με πιο μεγαλες καμπινες. Παει καιρος βεβαια που εχω να μπω σε παπορι οποτε δεν ξερω.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#117948 Μόνο Μινωϊκές!! μακριά από την ΑΝΕΚ.
Γιατί να γίνεται χαμός τον Σεπτέμβριο;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#117951 Έχω κι εγώ Χρόνια να πάρω καράβι, αλλά και τότε θυμάμαι ότι οι μινωικες ήταν μια κλάση απαν.

Το ίδιο και οι τιμές τους βέβαια...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#117989 Με ανεκ δεν ειχα ποτε θεμα. Αντιθετα για τα superfast εχω να λεω τα χειροτερα απο μια και μοναδικη εμπειρια.
Καραβισια μακαροναδα ftw
Άβαταρ μέλους
By criuser
#118090 Εχουν αλλάξει τα δεδομένα από παλιά που ταξιδεύαμε . Τα πλοία των μινωικών είναι πλέον άλλα , το πλήρωμα και η σημαία ιταλική , εκτός από κάποιους του ξενοδοχειακού και το φαγητό μέσα πανάκριβο . Η ανεκ είναι πλέον σε συνεργασία με τα σούπερφάστ . Τα σούπερφάστ είχαν μικρές καμπίνες , ενώ η ανέκ μεγαλύτερες και καλό φαγητό .

Νομίζω ότι το θέμα είναι ξεκάθαρα οικονομικό πλέον . Ποιός θα σε πάει φτηνότερα .

Μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου έχεις κόσμο και ακριβές τιμές προς Ιταλία .
Άβαταρ μέλους
By JBT
#125003 Το λοιπόν για ακόμα μια φορά :lol:

Το σχέδιο λέει το εξής:

φεύγουμε από τη Βεστφαλία για Θεσ/νίκη με σκοπό το γρηγορότερο δυνατό ταξίδι.

Ποιο δρομολόγιο να ακολουθήσω λέτε;

Σημείωση: 2 αντράκια στο οπίσιο άνετο ομολογουμένως κάθισμα του Ζωγράφου :s_devil :s_devil
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#125027 https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9D%C ... 40.6400629
Χωρίς να έχω κάνει κάποια από αυτές , βγάζει 3 διαδρομές με μικρή χρονική διαφορά ανάμεσά τους .
Το θέμα είναι ότι έχει έργα στις διαδρομές, οπότε ψάξε που είναι μικρότερες οι καθυστερήσεις.