Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#304253
mirage έγραψε:Καλυτερο Εικόνα

H παρέλαση των πιγκουΐνων στο (γνωστό και από τους αγώνες) Philip Island είναι πασίγνωστη και εντυπωσιακή

Εικόνα

Φωτο ετοιματζήδικη καθώς όταν πήγα φιλμ και ποιος κάθεται να σκανάρει τώρα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#335034 Links από άλλο φορουμ αλλά είναι τόσο καταπληκτικό ταξίδι που πρέπει να διαβαστεί από όσο το δυνατόν περισσότερους....

Ιαπωνία με V-Strom λοιπόν, φτιάξτε καφέδες, πιάστε μπύρες και απολαύστε

BIG IN JAPAN ΜΕΡΟΣ Ι (Ανατολική Ευρώπη + Ευρωπαϊκή Ρωσία)

BIG IN JAPAN ΜΕΡΟΣ ΙΙ (Ασιατική Ρωσία, Μογγολία + Ν. Κορέα (με το πόδι)

BIG IN JAPAN ΜΕΡΟΣ ΙΙI (ΙΑΠΩΝΙΑ)
Άβαταρ μέλους
By dimik
#335272
rx8_drifter έγραψε:dimik μας γάμησες...



εμένα μου λες που κάθομαι πρωί πρωί και αγναντεύω τις στέπες τις Μογγολίας;
εδώ ένα Κύπρος-Ελλάδα οδικώς δεν έχουμε καταφέρει να οργανώσουμε τόσα χρόνια και ο τύπος γύρισε μόνος του τον μισό πλανήτη και μέρη που ελάχιστοι έχουν επισκεφθεί. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#335282 Εχω που λέω εδώ και 4 χρόνια ότι θα το κάνω το συγκεκριμένο με την Ευα, ε πλέον δεν έχω καμία δικαιολογία...

Δεν κατάλαβα όμως, το μηχανάκι το παρατησε εκει? Δεν διαβασα ενδελεχώς, θα πεσει μελέτη το βράδυ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#335287
rx8_drifter έγραψε:Εχω που λέω εδώ και 4 χρόνια ότι θα το κάνω το συγκεκριμένο με την Ευα, ε πλέον δεν έχω καμία δικαιολογία...

Δεν κατάλαβα όμως, το μηχανάκι το παρατησε εκει? Δεν διαβασα ενδελεχώς, θα πεσει μελέτη το βράδυ


Έφτασε Ιαπωνία, την γύρισε και στο τέλος το φόρτωσε σε καράβι και γύρισε αεροπορικώς.

Διαβάζεται ευχάριστα με ουισκάρα... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#335295
rx8_drifter έγραψε:Με ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ διαβάζεται :s_wacko

Δεν έχω πλέον καμία δικαιολογία :adminpower:


τι δικαιολογια ρε Πανο,εχεις τοσο χρονο ώστε να τον διαθεσεις σε ένα τετοιο ταξιδι?Φανταζομαι και το κοστος θα είναι απαγορευτικο.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#335297 Το μόνο λίγο δύσκολο είναι ο χρόνος, αλλά εφόσον πλέον είμαι με μόνιμο συμβόλαιο κι έχω "παγιωθεί" στην εταιρία, μπορώ να συζητήσω ενα διμηνο οφ.

Το κόστος είναι σοβαρό, αλλά είναι κάτι που ευχαρίστως θα ξόδευα μέρος του μαξιλαριού μου. Πολύ πιο ευχάριστα απ το να πάρω άλλο αμάξι ή σπίτι :lol:

Τπτ, δεν υπάρχει δικαιολογία λέμε :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#335304 Μακαρι να το κανεις το ταξιδι Παναγιωτη! Πρεπει να καραλεει! :metalo:

dimik, γραφτηκα στο ΜΟΤΟ μονο για να μπορω να δω τις φωτογραφιες!!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#335502 Τα διάβασα με ουισκάρα συνοδεία.
Πάντως αν αξιωθώ και κάνω κανά τέτοιο ταξίδι μέχρι Μογγολία :lol: .
2 ταξίδια θα ήθελα να κάνω.
Γερμανία-Nordkap (Noρβηγία)
και Γερμανία-χώρες Βαλτικής Σιβηρία και Μογγολία.
Το πρώτο προς το παρόν είναι ποιό εύκολο μιας και είναι 4000χλμ απο πάνω.