Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By GTS
#333498 Με 4 βαθμούς και -2 το βραδυ τι του λες για περπατημα? Δεν γινεται τον χειμωνα αυτό και δεν θελει και σε 4 μερες να ξεπατωθεί στο περπατημα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#333507 Με κάποιους συμφωνώ με άλλους διαφωνώ.
Όχι σε αυτό στις γραμμές της Victoria. Και σαν περιοχή δε λέει κάτι, ούτε βολεύει.
Όντως το Paddington δεν έχει κάτι να προσφέρει.
Συμφωνώ για Marylebone αν υπάρχει κάτι σε λογική τιμή. Χαριτωμένο στυλ και πας με τα πόδια σε πολλά μέρη.
Επίσης κοντά στο βρετανικό μουσείο, στην Fitzrovia μπορεί να βολεύει αλλά θεωρώ ότι υστερεί σε μαγαζιά εστιατόρια.
Γενικά σαφώς θα προτιμούσα Bayswater, νομίζω τα έχει όλα σχετικά οικονομικά. Πάρκο, εστιατόρια, Portobello, καλή συγκοινωνία, σχετική ασφάλεια στα δρομάκια
Στο Blakemore που αναφέρθηκε με έχουν κεράσει, πολύ ωραίο φαγητό και δείχνει πολύ χλιδάτο αλλά πρέπει να είναι ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#333510 Ρολόι φοράμε Λονδινο;

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#333512
sknipper έγραψε:Με κάποιους συμφωνώ με άλλους διαφωνώ.
Όχι σε αυτό στις γραμμές της Victoria. Και σαν περιοχή δε λέει κάτι, ούτε βολεύει.
Όντως το Paddington δεν έχει κάτι να προσφέρει.
Συμφωνώ για Marylebone αν υπάρχει κάτι σε λογική τιμή. Χαριτωμένο στυλ και πας με τα πόδια σε πολλά μέρη.
Επίσης κοντά στο βρετανικό μουσείο, στην Fitzrovia μπορεί να βολεύει αλλά θεωρώ ότι υστερεί σε μαγαζιά εστιατόρια.
Γενικά σαφώς θα προτιμούσα Bayswater, νομίζω τα έχει όλα σχετικά οικονομικά. Πάρκο, εστιατόρια, Portobello, καλή συγκοινωνία, σχετική ασφάλεια στα δρομάκια
Στο Blakemore που αναφέρθηκε με έχουν κεράσει, πολύ ωραίο φαγητό και δείχνει πολύ χλιδάτο αλλά πρέπει να είναι ακριβό.


Κοντα στο Βρεττανικο μουσειο μια χαρα είναι, υπαρχουν μερικοι δρομοι με ωραια μαγαζια κοντα στο Tot. Court Road. Υπαρχει και ένα ωραιο Ελληνικο καφε εκει. ΕΠισης με λιγο περπατημα παει Convent Garden που είναι πολύ ωραια αλλα βεβαια με συνωστισμο.

Επισης για τους ξενιτεμένους εχει ανοιξει και Flocafe στην Oxford Street στον γνωστο πεζοδρομο. Ευκαιρεια να παρει την πελατεια που ειχε το Starbucks που εκλεισε εκει. Εχει κοσμο και όχι μονο Ελληνες λογω θεσης.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#333516
mirage έγραψε:Ρολόι φοράμε Λονδινο;
:lol: Ό,τι ισχύει και σε Αθήνα-Θεσ/κη κλπ μεγαλουπόλεις. Ανάλογα πως δείχνεις, με τι και που κυκλοφορείς και τι ώρα. :ninja:
... και ποιος σε συνοδεύει φυσικά!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#333519 Λέμε τώρα για ελληνικά στέκια σε κάποιον που ζει στην Ελλάδα κι έρχεται τουριστικά σε άλλο μέρος για λίγες μόνο μέρες.... Λέτε να προλάβει να του λείψει η Ελλάδα τόσο γρήγορα;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#333520 Εγω του λεω να περπατησει...

Απο την αλλη φιλοξενησα αρκετους που οταν τους πηγα σε καποιο ελληνικο στεκι μετα μου ελεγαν "Καφε στο χερι απο το ελληνικο στεκι και μετα ξεκιναμε το προγραμμα"
Άβαταρ μέλους
By mirage
#333521
sknipper έγραψε:
mirage έγραψε:Ρολόι φοράμε Λονδινο;
Ό,τι ισχύει και σε Αθήνα-Θεσ/κη κλπ μεγαλουπόλεις. Ανάλογα πως δείχνεις, με τι και που κυκλοφορείς και τι ώρα. :ninja:
... και ποιος σε συνοδεύει φυσικά!

Εχει πλακα η φαση παντως.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#333524 Οκ πάσο τότε, περί γούστου κολοκυθόπιτα.
Και όντως ξέρω 1-2 ανθρώπους που όπου και να έχουν πάει μπριζολίτσα με πατάτες τηγανιτές θέλουν να φάνε....
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#333681
GTS έγραψε:εχει ανοιξει και Flocafe στην Oxford Street


Blast from the past - κοίταξα την ημερομηνία κάτω δεξιά και νόμιζα ότι είδα 2/12/2006. :lol:

Ρολόι εγώ φόρεσα στο Λονδίνο πάντως. Και την ώρα κοίταξα 2-3 φορές και προσέδωσε κύρος στο απαράμιλλο στυλ μου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#334421 Λοιπόν παίδες, η :inlove: στο Guildford προτού βρει την εστία της είχε μείνει σε μια αλυσίδα ξενοδοχείων ονόματι Travelodge.
Δεν υπάρχουν στο booking όμως και για αυτό δεν τα εμφανίζει.
Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι Ελένη approved <------- points no-mourmouras.

Προχθές της έρχεται ιδέα να γουγλάρουμε μήπως υπάρχει και στο Λονδίνο και έχει κάμποσα ξενοδοχεία.

Έχω καταλήξεις σε δύο.

1) Travelodge Hotel Central Waterloo
277 λίρες για 4 βράδια
https://www.travelodge.co.uk/hotels/421 ... 5D%5B0%5D=


2) Travelodge Hotel Marylebone
274 λίρες για 4 βράδια
https://www.travelodge.co.uk/hotels/312 ... 5D%5B0%5D=


Και αυτή εδώ είναι η λίστα με τα, εντός 3 μιλίων απόστασης από το κέντρο, ξενοδοχεία της αλυσίδας.
https://www.travelodge.co.uk/search/res ... 2F17&rooms[0][roomId]=62c7ccxklamdtj&rooms[0][adults]=2&rooms[0][children]=0&rooms[0][extras][0]=&epath=%2Fbrowse%2F_%2FN-1z141aa%3FLat%3D51.5188%26Long%3D-0.1212%26Nfg%3Dp_hotel_lat_long%257C51.5188%257C-0.1212%257C24.1%26Nrpp%3D1000%26custSeg%3Dcentral%2Blondon%26action%3Defilter&crad=3&action=filter


Για πείτε πως και που βολεύει καλύτερα. Να ρίξω ακύρωση σε αυτό που ήδη έχω κλείσει μέσω booking και να πάμε εδώ.


ΥΓ: Από τα άλλα που σας είχα αναφέρει, η :inlove: διάλεξε το Duke of Leinster Hotel πάντως.