Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#241193
D-Jet έγραψε:
Morx έγραψε:...

Εγώ ξέρω πως Βέσπα που κλάνει φίλο συνεργατζή δεν πιάνει.... :lol: :lol:



Λέω να εγκαινιάσω το Funniest τοπικό με την κλανιάρα βέσπα σου :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Morx
#241322 Στα 20000:
Παραφλου, λαδι, φιλτρο αερος + λαδιου, υγρα φρενων, λαδι τελικης μεταδοσης, ρυθμισμα βαλβιδων, μπουζι , καθαρισμος πεταλουδας.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#241368
Morx έγραψε:Στα 20000:
Παραφλου, λαδι, φιλτρο αερος + λαδιου, υγρα φρενων, λαδι τελικης μεταδοσης, ρυθμισμα βαλβιδων, μπουζι , καθαρισμος πεταλουδας.

Ιμάντα Πότε έχεις ..η μπέμπα έχει ιμάντα αλυσίδα και μπίλιες κάθε 20k

< >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#241399
bujinkan έγραψε:
Morx έγραψε:Στα 20000:
Παραφλου, λαδι, φιλτρο αερος + λαδιου, υγρα φρενων, λαδι τελικης μεταδοσης, ρυθμισμα βαλβιδων, μπουζι , καθαρισμος πεταλουδας.

Ιμάντα Πότε έχεις ..η μπέμπα έχει ιμάντα αλυσίδα και μπίλιες κάθε 20k

< >

Καθε 15000. Τον αλλαξα στις 16000 περιπου, μαζι με μπιλες + γλιστρες.
Η μοναδικη φθορα ηταν στις γλιστρες. Ο ιμαντας εβγαζε αλλα 5-6000χλμ.
Οι μπιλιες δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ φθορα.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#241723 Το κάνει συνέχεια, μόλις ζεσταθεί, απλά εγώ δεν το είχα ακούσει (δεν ακούω και πολύ καλά...)...

Εικόνα


Eκλασε η βέσπα -σχόλασε ο γάμος... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#241755 Μηχανικο προβλημα η κατι αλλο, δεν ειναι.

Απο τη στιγμη που η υποπιεση δεν ειναι αρκετη για να σταματησει τη ροη της τρομπας βενζινης (ψεκαστο ειναι, σωστα;;) ... ολα καλα.
Εαν θες τοσο πολυ να απαλλαγεις απο αυτο το θορυβο, πας στο εξουσιοδοτημενο σου και βλεπεις αν το μαραφετι μπορει να αφαιρεθει και τι ειδους μαραφετι εχει στο συστημα τροφοδοσιας και εξαερισμου απο το τεποζιτο.

Πηγες; Ρωτησες;
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#241823
Morx έγραψε:Εαν θες τοσο πολυ να απαλλαγεις απο αυτο το θορυβο...


Σιγά ρε σύ... σε ανοιχτό χώρο είμαστε άλλωστε, ας αφήσει και καμία ψιλή.... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#241824 Επειδη θα ειμαι Αθηνα μεσα στην εβδομαδα ή την επομενη ... αν πετυχω μπλε βεσπα σε κανενα φαναρι και μου μυρισει τιποτα υποπτο ... θα ριξω αντιποινα!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#242235 15.000 χλμ σήμερα και ακόμα δεν έχω κλείσει χρόνο (17 Απριλίου κλείνω) Αλαχτηκαν λαδακια λοιπόν σήμερα στον βαγιανελη,οπως Επίσης στα πλαίσια μιας ανάκλησης τα 2 σωληνακια των μπροστινων φρένων .

.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#243036 Με τις γρατσουνιές στην εξάτμιση τι σκέφτεσαι να κάνεις; :lipsealed: :lipsealed:

:lol: :s_tongue