Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#96685
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:Την είδα εχτές σε μια αντιπροσωπεία...έρωτας ...έτοιμος είμαι...

χτυπάει το 10ρικο?
το ξεπερνάει

send from outer space
Άβαταρ μέλους
By edmond
#96688
bujinkan έγραψε:
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:Την είδα εχτές σε μια αντιπροσωπεία...έρωτας ...έτοιμος είμαι...

χτυπάει το 10ρικο?
το ξεπερνάει

send from outer space

μιλάμε για φουλ υπεραξία λογο ονοματος ετσι?
δηλαδή τι ή μάλλον πόσα παραπάνω καταφέρνει απο τον ανταγωνισμό, ο οποίος βέβαια κοστιζει κάποια χιλιάρικα λιγότερο?
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#96689
CARυοθραύστης έγραψε:Δεινόσαυρος με μικρά ροδάκια...

Και γαμώ τις επιλογές :s_whiteflag

Ζμπέθερε, για αυτό τα λένε σκούτερ και ο ρόλος τους είναι να σε μεταφέρουν εύκολα και άνετα μέσα στην πόλη...
Ο παραλογισμός είναι 650 κυβικά σε ένα αυτόματο πράγμα που ζυγίζει 260 κιλά (!!!!) και έχει 820mm πλάτος, ενώ για να αλλάξεις μπουζί θέλει να λύνεις 3 μέρες πλαστικά... Έτσι και πέσει κάτω αυτό το κτήνος θα βγούμε αυτομάτως στη δραχμή! :vava:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#96695
Morx έγραψε:ΤΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΡΙΞΩ ?!!?!? :help:


Καλά κάνεις και αποφεύγεις το WD40 για τους λόγους που αναφέρεις, αν και από το τίποτα είναι καλύτερο. Υπάρχουν λιπαντικά σπρέι που έχουν ένα ελαφρύ λάδι ως διαλύτη (σαν το wd40) αλλά έχουν μέσα στερεό λιπαντικό, συνήθως γραφίτη, MoS2 ή PTFE.

Αν είσαι μάγκας όμως μπορείς να κάνεις και αυτό με απλό λάδι μηχανής και ένα σακκουλάκι:
http://www.dansmc.com/cables.htm

και τα ρέστα για καφέ. (Το έχω δοκιμάσει με επιτυχία).
Άβαταρ μέλους
By Morx
#96696 Εχω ενα μπουκαλι με περισσευμα απο Castol Edge 5w40 (αυτ/το), ενα Motul για 2χρονο και ενα Agip 10w50 (Μοτο).
Δε μου καθεται καλα να βαλω μηχανολαδο ... μηπως με τον καιρο αν μαζεψει σκονες, νερα και τα συναφη να γινει "λασπη" ;;;
Σπρει αλυσιδας αραγε;;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#96708 Εξωτερικά θα προτιμούσα αυτά πάντως:

Εικόνα

Εικόνα


Χωρίς φυσικά να έχω ιδέα για την κατηγορία αφού με αφήνει αδιάφορο.

Αλλιώς σε αυτόματο ένα τέτοιο:

Εικόνα

:s_cool
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#96737
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:Την είδα εχτές σε μια αντιπροσωπεία...έρωτας ...έτοιμος είμαι...

χτυπάει το 10ρικο?
το ξεπερνάει

send from outer space

μιλάμε για φουλ υπεραξία λογο ονοματος ετσι?
δηλαδή τι ή μάλλον πόσα παραπάνω καταφέρνει απο τον ανταγωνισμό, ο οποίος βέβαια κοστιζει κάποια χιλιάρικα λιγότερο?
Ναι αλλά με την προσφορά που τρέχει κοστίζει τα ίδια με το tmax yamaha kai to srv850 της aprilia

< with smoke signals cause New tapatalk sucks
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#96738
bujinkan έγραψε:
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:
edmond έγραψε:
bujinkan έγραψε:Την είδα εχτές σε μια αντιπροσωπεία...έρωτας ...έτοιμος είμαι...

χτυπάει το 10ρικο?
το ξεπερνάει

send from outer space

μιλάμε για φουλ υπεραξία λογο ονοματος ετσι?
δηλαδή τι ή μάλλον πόσα παραπάνω καταφέρνει απο τον ανταγωνισμό, ο οποίος βέβαια κοστιζει κάποια χιλιάρικα λιγότερο?
Ναι αλλά με την προσφορά που τρέχει κοστίζει τα ίδια με το tmax yamaha kai to srv850 της aprilia
απλα στην επόμενη επίσκεψη μου θα πάρω αναλυτικά τιμές σέρβις Γιατί αυτό φοβάμαι Πιο πολύ απ'όλα Έχω διαβάσει κάτι τρέλα του στυλ κάθε 5k χλμ λάδια και συναφή 125 ευρώ και κάθε 20κ μεγάλο σέρβις που ακουμπάει τα 500 ευρώ

< with smoke signals cause New tapatalk sucks


< with smoke signals cause New tapatalk sucks
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#96742 Με 10 χιλιαρικα παιρνεις αυτο,

Εικόνα

και κανεις ο,τι και το σκουτερ της BMW καλυτερα, γρηγοροτερα, ασφαλεστερα και οικονομικοτερα.
YAMAHA MT 09 Tracer.

Οσο για τα σερβις που λες και το Τ-ΜΑΧ καπου στο 400αρι εχει το μεγαλο.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#96743 Σε τέτοια χρήματα δε θα μπορούσα να διανοηθώ να τα δώσω σε κάτι άλλο πέρα από αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=trOaiUJ9V5U

ειδικά εκεί που περνάει από πλακόστρωτο + ράγες = :s_crazy

Αν μπει στην εξίσωση και το εκπληκτικό ελληνικό δίκτυο, η σύγκριση είναι ασύγκριτη :lol:

ΥΓ μη συγκρίνουμε σκούτερ με κανονική μηχανή... Τις λίγες μέρες που είχα την GS είδα και έπαθα...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#96759
CARυοθραύστης έγραψε:
ΥΓ μη συγκρίνουμε σκούτερ με κανονική μηχανή... Τις λίγες μέρες που είχα την GS είδα και έπαθα...

Εξαρταται απο το σκουτερ. Το δικο μου πχ Sportcity 250 φτιαχτηκε για την πολη και οντως ειναι πολυ καλο εκει.
Τα mega scooter ομως ειναι αλλο θεμα, δεν χωρανε στην κινηση, κοστιζουν πολλα στην αγορα, συντηρηση, λαστιχα.
Στην ουσια ειναι σαν μοτοσυκλετες στα κοστη και σκουτερ στην αποδοση.
Παραδειγμα το Τ-ΜΑΧ ,κοστιζει 11600 και εχει 48 ιππους. Με 6700 αγοραζεις cb 500x με παρομοια ιπποδυναμη βαζεις μια βαλιτσα πισω και κανεις ο,τι και το Τ-ΜΑΧ ενω στην πολη ειναι καλυτερο.
Αν βαλουμε μοτοσυκλετες παρομοιας αξιας, αντε γεια !!
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#96761 Ναι νικο αλλά σε μένα υπάρχει ένα αλλά.....Δεν μ'αρέσουν καθόλου οι μηχανές ...Μόνο σκούτερ. Δεν είναι ότι δεν ξέρω να οδηγαω αλλά δεν τις γουστάρω ...διαφωνώ σε αυτό που λες σκούτερ σε απόδοση...

< with smoke signals cause New tapatalk sucks