Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#30136 Λοιπόν:
1. Η Αλίκη ασθενής...
Εικόνα

2. Ο "δότης", ή αλλιώς πως κρατήθηκε το όνειρο ζωντανό!
Εικόνα

3. Επί το έργον...
Εικόνα
Εικόνα

4. Αποχαιρετισμός στα όπλα, "φύγε εσύ, έλα εσύ"!!
Εικόνα

5. Η ημέρα της παράδοσης! Άπλυτη η Αλίκη...
Εικόνα
Εικόνα

6. Η Αλίκη στο σπίτι της πλυμμένη, γυαλισμένη και με φώτοσοπ της κακιάς ώρας!
Εικόνα
Εικόνα

Λοιπόν θέλω να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιάς μου τον Θωμά και τον Δημήτρη, δύο παιδιά διαμάντια που με προσωπικό πόνο και χρόνο, έτρεξαν για να είναι έτοιμη η Αλίκη στην ώρα της. Μηχανικοί που αγαπούν την δουλειά τους όσο λίγοι...
Η αποκατάσταση, δεν ήταν τόσο δύσκολη, όλα τα πράγματα υπήρχαν και εκεί και ότι χρειάστηκε αποκτήθηκε άμεσα. Ωστόσο, ήταν κοπιαστική. Έγινε ένα mix& match ανταλλακτικών φανοποιίας από τις δύο μοτοσυκλέτες χωρίς να κατασκευαστεί κάτι πολυεστερικό ή να μπει πάνω καμμιά κινεζιά. Ολα τα πράγματα είναι εργοστασικά αλλά έχουν τα σημάδια του χρόνου επάνω τους και αυτό όμως είναι κάτι που μου αρέσει πολύ.
Αισθητικά η Αλίκη είναι πλήρης αλλά όχι άψογη. Είπαμε έχει attitude... Η σέλα είναι ουσιαστικά καινούρια καθώς φτιάχτηκε πάλι από το μηδέν με τον εργοστασιακό κωδικό του χρώματος της Χοντα!
Ολόκληρη η μοτοσυκλέτα πατάει πολύ καλύτερα στον δρόμο καθώς έγιναν πολλές, μα πάρα πολλές εργασίες σε μηχανολογικό επίπεδο. Τολμώ να πω, πως η ποιότητα κύλισης αγγίζει το άριστο και το διαπίστωσα ιδίοις όμμασι τις τελευταίες ημέρες με τις βροχές.
Ο ενθουσιασμός μεγάλος, η χαρά απερίγραπτη και τα χιλιόμετρα πολλά. Θα τα λέμε στους δρόμους...
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#30330 Σε ευχαριστω για τις ευχές Νίκο Παππα!! Άσχετο αλλα να ξερεις πως η κορολλα μου βάρεσε μπιέλα στις 340.000 χλμ. 2003 vvti 1.6 σαν και την δική σου

Nick η κατανάλωση παει με το χέρι και με το πόσο ανοίγουν τα κάρμπυρατερ (4 ειναι τρομάρα τους). Απο 6 μεχρι 10 και 11 λίτρα στα 100.
Αλλα εχει κατι ρεπριζ απο 80 μεχρι 200 η αθεόφοβη που λες χαλάλι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#32286 Φίλος με το CBR 900 εδώ βλέπει απιστευτα χαμηλές καταναλώσεις πάντως, μιλάμε ακόμα και πιο κάτω απ το δικό μου. Αν βέβαια το ανοίξει βλέπει 8-9 αλλά και πάλι τα νούμερα μου φαίνονται πολύ νορμάλ.

Την δικιά μου την έχει ο αδερφός και την χαίρεται τώρα :lol:
Γύρισα κι έχουμε απίστευτες μέρες :rant: :protest:


Vasilis καλοτάξιδος :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#39338 Emerald Fire της Jaguar :metalo:

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#39344 Για να βαφτεί και το χωροδικτύωμα π.χ μαύρο είναι μεγάλη μανούρα ε; :eat:

Εξαιρετική επιλογή το πρασινάκι :metalo:
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#39446 Πρέπει να λυθούν τα πάντα, άσε που δεν θα ταίριαζε με το πράσινο.

< > 4
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#39558
JasonLouk έγραψε:Για να βαφτεί και το χωροδικτύωμα π.χ μαύρο είναι μεγάλη μανούρα ε; :eat:




τι κακογουστιά πέταξες ρε Ιάσωνα :omg: :omg: :omg:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#41845
bihlas87 έγραψε:Πρέπει να λυθούν τα πάντα, άσε που δεν θα ταίριαζε με το πράσινο.


+ ότι δεν αξίζει να βάφεις αλουμίνια
+ χάνει πολύ αισθητικά όταν εξαφανίζονται οι γραμμές του πλαισίου. Πχ στο επόμενο μοντέλο που από μια χρονιά και μετά έβγαινε με μαύρο πλαίσιο:

Εικόνα
Εικόνα