Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#1946 Και εννοείται όταν δουλεύουμε με μπαταρίες και ρεύματα δέν φοράμε δαχτυλίδια βραχιόλια η οτιδήποτε αγώγιμο και προσέχουμε τί βάζουμε που.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#1988 Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#2005
Mad_Max_Geo έγραψε:Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?


Τί σταθεροποιητής είναι αυτός? Κάποιο link?
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#2138
fubar.gr έγραψε:
Mad_Max_Geo έγραψε:Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?


Τί σταθεροποιητής είναι αυτός? Κάποιο link?


Θα βαλω φωτο απο την αγγελια, δε θυμαμαι τη περιγραφη!!
Άβαταρ μέλους
By leonp
#2148
Mad_Max_Geo έγραψε:Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?

Όχι,
(Δεν ξέρω τι είναι αλλά μη το πάρεις)
Άβαταρ μέλους
By leonp
#2150 Μάρκο, έτσι που χρησιμοποιείτε το αμάξι, η μπαταρία είναι συνεχώς αφόρτιστη και μάλλον χάλασε.

Να φορτίζετε τακτικά τη νέα μπαταρία. :)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#2161
Mad_Max_Geo έγραψε:Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?


Συμφωνώ με τον ένοικο του επάνω ορόφου! Δεν...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#2173
Mad_Max_Geo έγραψε:Καποια γνωμη για τους σταθεροποιητες τασης? Εχω βρει εναν μεταχειρισμενο με 15€, λετε να τον αγορασω?

Για το αμαξι;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#2190
Mad_Max_Geo έγραψε:Ναι για το focus!

Εχεις πρόβλημα με την ΔΕΗ; :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#2213
bill33 έγραψε:
Mad_Max_Geo έγραψε:Ναι για το focus!

Εχεις πρόβλημα με την ΔΕΗ; :s_crazy


Πληρώνει και ΕΝΦΙΑ σαν παραθαλάσσιο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#2214 Χαχαχαχαχα οχι απλα το βρηκα και ειπα να το βαλω. Δε μπορω να κανω επικόλληση το παλιολινκ με την εικονα! :s_mad.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#2341
sknipper έγραψε:Θα μετρήσεις με απλό πολύμετρο τάση σε λειτουργία μετά από 1-2 λεπτά λειτουργίας. Οτιδήποτε λιγότερο από 13,5 (και εφόσον δεν καίει η μπαταρία) σημαίνει ότι δεν φορτίζει το σύστημα φόρτισης.



Κοίτα, δεν πρόκειται να το πιάσω εγώ, τι τους έχουμε τόσους μηχανικούς (όχι αυτοκινήτων, αλλά και καλά τα κάνουν όλα και συμφέρουν, άμα δεν βαριούνται...) που μας κάνουν τον έξυπνο. Όμως, επειδή κάποιοι απλά κάνουν τον έξυπνο, θα ήθελα να έχω μία ιδέα του τι παίζει, μπας και τους κατευθύνω σωστά...

Φτάνει, σχεδόν άλλαξα ιμάντα στο συγκεκριμένο αμάξι, ας ασχοληθεί άλλος με τα ηλεκτρολογικά του... :s_biggrin


Ευχαριστώ πολύ παίδες!!!!!! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By bill33
#2568
Mad_Max_Geo έγραψε:Χαχαχαχαχα οχι απλα το βρηκα και ειπα να το βαλω. Δε μπορω να κανω επικόλληση το παλιολινκ με την εικονα! :s_mad.

Εχω και μια τοστιερα στην αποθήκη,την θες;


Γιατί να το βαλεις αυτό βρε Γιωργο στο αμάξι σου;