Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#341722
italakias έγραψε:Ποσο;

Μαζί με την διαφορά των μεταφορικών ;
Κάμποσα.
Δεν λέω ότι σε όλα είναι φτηνότερος ,όποιος θέλει ψάχνει και επιλέγει.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#341966 Θέρβιθ θτα 180.000 χλμ. για το κορολλάκι μου (1.3 '98).

-Λαδάκι 10-40.
-Φίλτρα.
-Μπουζί.
-Τακάκια.
-Συσφιξούλα χειρόφρενου, ρουλεμάν μπροστά αριστερού τροχού (μετά από δική μου παρατήρηση).
Edit (γιωτάς) -Φίλτρο καυσίμου (που είχε πάνω ΕΜΠΟΛΑ ΓΤΜΠΤΠ).*

120 ζεστά.

*Παρακαλώ όποιος σύντροφος έχει κάποια πρόταση για αξιόπιστο βενζινάδικο στις Αχαρνές ας την ρίξει. Νιώθω |λογοκρισία| με τα ζουμιά που μου βάζουν.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 23 Δεκ 2016, 18:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#341990
diplomat έγραψε:*Παρακαλώ όποιος σύντροφος έχει κάποια πρόταση για αξιόπιστο βενζινάδικο στις Αχαρνές ας την ρίξει. Νιώθω |λογοκρισία| με τα ζουμιά που μου βάζουν.



πμ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#342037 Σημερινή αλλαγή λαδιων στο Golf στην αντιπροσωπεία.... ήμουν ψυχολογικά έτοιμος για 120+ γιατί ζήτησα να μου αλλάξουν και 2 λάμπες φρένων πίσω και τελικά καθάρισα με 70 ευρωπουλα λάδια Mobil 5-30, φίλτρο, 2 λάμπες και εργατικά!!!!!

< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#342073
otso έγραψε:ανταλλακτικα μαζεμενα απο μενα απο εδω και την γερμανια .
ιμαντας και τα ρουλεμαν
αντλια νερου
πισω τακακια
οι 3 βασεις μηχανης
φλαντζα ψευδοκαπακου
φιλτρο αερα
λαδια φιλτρο
παραφλου
270ε ανταλλακτικα και 240 μαυρα ,εργασια και γω μαζι σχεδον μιαμιση μερα φαγαμε.


και φουσκες δεξιου ημιαξονιου ξεχασα.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#342174 7 ή 9€ έχουν οι universal φούσκες ημιαξονίου στην Αγ.Παρασκευή στον Παναγόπουλο, και στο κουτάκι μέσα έχει 2 κολιέδες και την ανάλογη ποσότητα γράσσου, γιατί να παραγγείλω στους Γερμανούς και να περιμένω ? Άσε που με βρίζουν και από τις εφημερίδες τους σαν ανεπρόκοπο, τεμπέλη, βρωμιάρη που τους έφαγα τα λεφτά τους κλπ.
Άβαταρ μέλους
By otso
#342202
21 quadra έγραψε:7 ή 9€ έχουν οι universal φούσκες ημιαξονίου στην Αγ.Παρασκευή στον Παναγόπουλο, και στο κουτάκι μέσα έχει 2 κολιέδες και την ανάλογη ποσότητα γράσσου, γιατί να παραγγείλω στους Γερμανούς και να περιμένω ? Άσε που με βρίζουν και από τις εφημερίδες τους σαν ανεπρόκοπο, τεμπέλη, βρωμιάρη που τους έφαγα τα λεφτά τους κλπ.


Eγω μενω σε χωριο , ενα το κρατουμενο , και ψωνιζω κατα σειραν απο την πολη μου αν το εχουν αλλιως η απο https://www.maxxparts.gr/ η πρωτη μου επιλογη και η δευτερη https://www.onparts.gr/ οι οποιοι εχουν και μαγαζια.
Η δεξια βαση κινητηρα ειναι υδραυλικη και η σιτροεν εχει 150 , αλλα και στο εξωτερικο 150 την βρηκα . Η μονη εταιρεια που φτιαχνει υδραυλικες ειναι η corteco . στο ebay η καλυτερη τιμη (80 με μεταφορικα) και πιο αξιοπιστος πωλητης ηταν απο πολωνια , την παραγγειλα και ειδα οτι ηρθε απο μαγαζι απο γερμανια.
Επισης ψωνιζουμε στο εβαυ οτι γραφει ebay money back guarantee.
Επισης κατι αλλο , εγω ειμαι γραμμενος στο σαιτ της σιτροεν και εχω προσβαση στους κωδικους ανταλλακτικων ετσι ειμαι σιγουρος για τι πραγμα κοιταω , επισης κοιταω και τι λεει η κατασκευαστρια εταιρεια αν το προτεινει για το αυτοκινητο μου
δεν εμπιστευομαι τα ον λαιν μαγαζια επειδη προτεινουν αλλα αντι αλλων .
Μαστορα στο δικο μου σπιτι δεν υπαρχει ουτε γερμανικο πειρουνι.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#342379
otso έγραψε:
21 quadra έγραψε:7 ή 9€ έχουν οι universal φούσκες ημιαξονίου στην Αγ.Παρασκευή στον Παναγόπουλο, και στο κουτάκι μέσα έχει 2 κολιέδες και την ανάλογη ποσότητα γράσσου, γιατί να παραγγείλω στους Γερμανούς και να περιμένω ? Άσε που με βρίζουν και από τις εφημερίδες τους σαν ανεπρόκοπο, τεμπέλη, βρωμιάρη που τους έφαγα τα λεφτά τους κλπ.


Eγω μενω σε χωριο , ενα το κρατουμενο , και ψωνιζω κατα σειραν απο την πολη μου αν το εχουν αλλιως η απο https://www.maxxparts.gr/ η πρωτη μου επιλογη και η δευτερη https://www.onparts.gr/ οι οποιοι εχουν και μαγαζια.
Η δεξια βαση κινητηρα ειναι υδραυλικη και η σιτροεν εχει 150 , αλλα και στο εξωτερικο 150 την βρηκα . Η μονη εταιρεια που φτιαχνει υδραυλικες ειναι η corteco . στο ebay η καλυτερη τιμη (80 με μεταφορικα) και πιο αξιοπιστος πωλητης ηταν απο πολωνια , την παραγγειλα και ειδα οτι ηρθε απο μαγαζι απο γερμανια.
Επισης ψωνιζουμε στο εβαυ οτι γραφει ebay money back guarantee.
Επισης κατι αλλο , εγω ειμαι γραμμενος στο σαιτ της σιτροεν και εχω προσβαση στους κωδικους ανταλλακτικων ετσι ειμαι σιγουρος για τι πραγμα κοιταω , επισης κοιταω και τι λεει η κατασκευαστρια εταιρεια αν το προτεινει για το αυτοκινητο μου
δεν εμπιστευομαι τα ον λαιν μαγαζια επειδη προτεινουν αλλα αντι αλλων .
Μαστορα στο δικο μου σπιτι δεν υπαρχει ουτε γερμανικο πειρουνι.

Ούτε Εικόνα ?

Γαμάτος αυτός ο τύπος με την καστάνια :metalo:
Άβαταρ μέλους
By otso
#342515
bill33 έγραψε:
otso έγραψε:
21 quadra έγραψε:7 ή 9€ έχουν οι universal φούσκες ημιαξονίου στην Αγ.Παρασκευή στον Παναγόπουλο, και στο κουτάκι μέσα έχει 2 κολιέδες και την ανάλογη ποσότητα γράσσου, γιατί να παραγγείλω στους Γερμανούς και να περιμένω ? Άσε που με βρίζουν και από τις εφημερίδες τους σαν ανεπρόκοπο, τεμπέλη, βρωμιάρη που τους έφαγα τα λεφτά τους κλπ.


Eγω μενω σε χωριο , ενα το κρατουμενο , και ψωνιζω κατα σειραν απο την πολη μου αν το εχουν αλλιως η απο https://www.maxxparts.gr/ η πρωτη μου επιλογη και η δευτερη https://www.onparts.gr/ οι οποιοι εχουν και μαγαζια.
Η δεξια βαση κινητηρα ειναι υδραυλικη και η σιτροεν εχει 150 , αλλα και στο εξωτερικο 150 την βρηκα . Η μονη εταιρεια που φτιαχνει υδραυλικες ειναι η corteco . στο ebay η καλυτερη τιμη (80 με μεταφορικα) και πιο αξιοπιστος πωλητης ηταν απο πολωνια , την παραγγειλα και ειδα οτι ηρθε απο μαγαζι απο γερμανια.
Επισης ψωνιζουμε στο εβαυ οτι γραφει ebay money back guarantee.
Επισης κατι αλλο , εγω ειμαι γραμμενος στο σαιτ της σιτροεν και εχω προσβαση στους κωδικους ανταλλακτικων ετσι ειμαι σιγουρος για τι πραγμα κοιταω , επισης κοιταω και τι λεει η κατασκευαστρια εταιρεια αν το προτεινει για το αυτοκινητο μου
δεν εμπιστευομαι τα ον λαιν μαγαζια επειδη προτεινουν αλλα αντι αλλων .
Μαστορα στο δικο μου σπιτι δεν υπαρχει ουτε γερμανικο πειρουνι.

Ούτε Εικόνα ?

Γαμάτος αυτός ο τύπος με την καστάνια :metalo:


μπιλ να πω την αμαρτια μου παντα τα ζηλευα και οταν εφερε μια σειρα με 5 απο δαυτα το λιντλ τα αγορασα , αλλα την αλλη μερα το μετανιωσα και τα πουλησα.