Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#228088 Το διάβασα αλλού και θα ακολουθήσω αυτή τη μέθοδο για καθαρισμό. Δεν ήξερα βέβαια ότι ενυδατωνει κιόλας. Τον αφρό πάντως λένε ότι παίρνεις για να καθαρίσεις.

< K910 μου
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#228215 Το πράσινο σαπούνι δεν έχει μέσα ποτάσα; Σίγουρα κάνει καλό ή είναι προσωρινή λύση;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#231088 +1 για το autoglym. Στα των δερμάτινων, αν τα κάνω με πράσινο σαπούνι και μετά περάσω αυτή την κρέμα http://www.you.gr/frontida-ygeia/syntir ... le-wax-500 θα δω αποτελέσματα; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μαλακώσουν και να προστατεύονται (όσο είναι εφικτό) από τον ήλιο.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#231192 To autoglym vinyl rubber care είναι πολύ μέτριο :thumbsdown: Εγω μόνο στα πλαστικά του κινητηρα το βάζω πλέον και στο πορτ μπαγκαζ.
Δοκιμαστε chemical guys inner clean ή autofinesse spritz.Απίστευτα...
Για τα δερματινα οπωσδήποτε καθαρισμα πριν τη κρέμα.Εγω χρησιμοποιω πρασινο σαπούνι με χλιαρο νερό και σφουγγαρακι μικροινών.Οπωσδήποτε μετά κρέμα.Προτείνω zaino είναι το καλύτερο με διαφορά.Στην αναγκη αν δεν βρείτε το zaino ,τότε autoglym, η κρέμα συντηρησης των καθισμάτων είναι σχετικά καλή...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#231333
kostis20 έγραψε:To autoglym vinyl rubber care είναι πολύ μέτριο :thumbsdown: Εγω μόνο στα πλαστικά του κινητηρα το βάζω πλέον...


Πόσο συχνά περνάς με γαλάκτωμα τα πλαστικά του κινητήρα; Το κάνεις για λόγους καθαριότητας ή συντήρησης;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#231353 Οπότε καθαρίζω το μοτέρ. Για λόγους συντήρηση και εμφανίσης.
Δε καθαρίζει με αυτά τα προϊόντα. Βάζω αραιωμενο APC.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#231681 Το vinyl and rubber πάντως στην κουκούλα έκανε πολύ καλή δουλειά. Πέραν της εμφάνισης τη μαλάκωσε αρκετά. Στα πλαστικά δε τη δοκίμασα ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#231687
Pitt έγραψε:
kostis20 έγραψε:To autoglym vinyl rubber care είναι πολύ μέτριο :thumbsdown: Εγω μόνο στα πλαστικά του κινητηρα το βάζω πλέον...


Πόσο συχνά περνάς με γαλάκτωμα τα πλαστικά του κινητήρα; Το κάνεις για λόγους καθαριότητας ή συντήρησης;


Φίλος και επαγγελματίας detailer, καθάρισε τον χώρο του κινήτηρα. 9 χρόνια δεν είχε καθαριστεί ποτέ. Εμφανής η διαφορά :lol:

ΠΡΙΝ:

Εικόνα

ΜΕΤΑ:

Εικόνα

Εικόνα

Aκόμα και το προστατευτικό εσωτερικά του καπώ
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#231689 Ωραία δουλειά!
Πόσο θα χρεωνε για αυτή την δουλειά; Θεωρώ πως εσυ σαν φιλος δεν πληρώσεις κανονική Τιμή.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#231705 λαμπικο ο Dodger :metalo: