Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#232121
elteo έγραψε:
dimviii έγραψε:sorry που δεν μαντεψα που μενεις. :lol:


Άσε που μένω εγώ. Αντικειμενικά για έναν κάτοικο της Αθήνας (που είναι οι περισσότεροι στην Αττική) είναι μακρυά. :lol:


Εγώ και ο Nick είμαστε το πολύ 10 λεπτά μακρία, κάτοικος κέντρου είναι μισή ώρα, κάτοικος Μενιδίου/Λιοσίων/Μεταμόρφωσης κανά τέταρτο χονδρικά από ΑΟ. Έ οι Γλυφαδιώτες ας μην πάνε στον Ασπρόπυργο :lol:

Βλέπεις εδώ στα δυτικά, εκτός από ΙΧ υπάρχουν και εκατοντάδες (μη πω χιλιάδες) επαγγελματικά φορτηγά, μεταφορικές, βυτία, οπότε είναι έυκολο και γρήγορο.

Υπάρχει και αυτό το οποίο με παίρνει τηλέφωνο μια βδομάδα νωρίτερα, είτε για κάρτα καυσαερίων είτε για έλεγχο ΚΤΕΟ. Κλείνω ραντεβού ή αν είναι καθημερινή απόγευμα πάω χωρίς.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#232125 Περνάω κτεο Στην Καλαμάτα επειδή Αύγουστο έγινε η πρώτη κυκλοφορία του και τότε είμαι συνήθως διακοπές. Κάθε χρόνο με παίρνουν τηλέφωνο για ραντεβού την μια για κάρτα την άλλη για κανονικό έλεγχο. Πρόπερσι πλήρωσα 47€ και πέρυσι για την κάρτα τίποτα, ήταν δώρο.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By markvag
#232155
bill33 έγραψε:Μην τρελαίνεσαι ,θα πρέπει να είσαι πολύ γκαντέμης για να σε κόψουν.


Όντως... τις προάλλες πήγα με χρέπι (όχι δικό μου) και οριακά κόπηκε... :lol:

Όταν λέμε χρέπι, εννοούμε να θαυμάζεις που κρατιέται σ' ένα κομμάτι... :rtfm: :roll:
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#232650
Scotch έγραψε:Ποιον είπες τσιγκούνη ρε Ουργίτι;

< >


Εσένα, βλέπεις κάνα άλλο scotch εδώ γύρω? Γιατι τι θα κανεις, θα πάρεις και άλλο αμάξι?
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#232718 Προχθες περασα και γω κτεο στην Autovision στο Περιστερι. 55 € και μ δωσαν δωρο εναν φάκελο και εναν ιμαντα. Εξυπηρετικοτατοι. Η μονη επισημανση που μ καναν ειναι οτι η πεδηση στους πισω τροχους γινεται ανισομερως.
(Σχετικα δυσκολη η προσβαση.)

.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#252049
Dodger έγραψε:
elteo έγραψε:
dimviii έγραψε:sorry που δεν μαντεψα που μενεις. :lol:


Άσε που μένω εγώ. Αντικειμενικά για έναν κάτοικο της Αθήνας (που είναι οι περισσότεροι στην Αττική) είναι μακρυά. :lol:


Εγώ και ο Nick είμαστε το πολύ 10 λεπτά μακρία, κάτοικος κέντρου είναι μισή ώρα, κάτοικος Μενιδίου/Λιοσίων/Μεταμόρφωσης κανά τέταρτο χονδρικά από ΑΟ. Έ οι Γλυφαδιώτες ας μην πάνε στον Ασπρόπυργο :lol:

Βλέπεις εδώ στα δυτικά, εκτός από ΙΧ υπάρχουν και εκατοντάδες (μη πω χιλιάδες) επαγγελματικά φορτηγά, μεταφορικές, βυτία, οπότε είναι έυκολο και γρήγορο.

Υπάρχει και αυτό το οποίο με παίρνει τηλέφωνο μια βδομάδα νωρίτερα, είτε για κάρτα καυσαερίων είτε για έλεγχο ΚΤΕΟ. Κλείνω ραντεβού ή αν είναι καθημερινή απόγευμα πάω χωρίς.



Τώρα το είδα αυτό!
10 λεπτά αν έχει κίνηση! :s_tongue
Εκεί περάσαμε και τα 3 εμείς.
35€ είχαμε δώσει το ένα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#252051 Πέρασα κι εγω την Ευα αμα τη αφίξει εν Ελλάδι, χωρίς σοβαρά σχόλια :superman: Ευελπιστώ να παλέψω το 150άρι πρόστιμο με την πράσινη κάρτα και το εισιτήριο του Ανκώνα-Ηγουμενίτσα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#254348 Περασα και το Aygo δεκαετιας πλεον ΚΤΕΟ χωρις καμια προετιμασια η ελεγχο, στο Δακτυλιδι του ΟΤΕ. μια χαρα ηταν, φτου φτου... 130.000+ λμ.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#282784 Πέρασα κι εγώ σήμερα το MX5 με 118.500χλμ, όλα ΟΚ χωρίς να έχει γίνει κάποιο σέρβις. Ένα θεματάκι μόνο με τη δεξιά μπροστά μεσαία σκάλα φώτων, δε δίνει σωστό ρεύμα ή κάτι τέτοιο αλλά μου είπαν να μην ασχοληθώ.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#296913 Περασα σημερα ΚΤΕΟ.
45 ευρω κοστος.

Μια λαμπα στοπ καμμενη ,αυτα ,τιποτε αλλο.
Ειμαι οδηγαρα,τελειωσε. :lol:

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οι μετρησεις των αποσβεστηρων , εχουν ελαχιστες διαφορες σε σχεση με το 2014 και τα +35.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#296924
italakias έγραψε:Ειμαι οδηγαρα,τελειωσε. :lol:


Εσένα ελέγξανε, όχι το αυτοκίνητο; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#296926 Του μετρήσανε και καυσαέρια;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#296929
drdino έγραψε:Του μετρήσανε και καυσαέρια;


δεν γινεται να περασεις κτεο χωρις να σου μετρησουν καυσαερια.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#296930 Για τα αμάξια το ξέρω, εγώ στον Ιταλία αναφέρομαι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#296931
drdino έγραψε:Για τα αμάξια το ξέρω, εγώ στον Ιταλία αναφέρομαι.


μα και εγω για αυτον αναφερομαι. :shifty: