Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#343690 Αυτό μόνο αν όλες οι κλειδαριές έχουν θέμα. Αν είναι μόνο του οδηγού, τότε θέλει ψάξιμο η συγκεκριμένη κλειδαριά.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#343699 Καινούργια είναι μπαταρία. Κάπου μπλοκάρει ο μηχανισμός αυτής του οδηγού από την οποία και εξαρτάται το άνοιγμα των λοιπών. Όταν με το χέρι από μέσα, ανοίγω - κλείνω του οδηγού τότε και οι λοιπές ανοίγουν κλείνουν κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#343709
Kon5 έγραψε:Καινούργια είναι μπαταρία. Κάπου μπλοκάρει ο μηχανισμός αυτής του οδηγού από την οποία και εξαρτάται το άνοιγμα των λοιπών. Όταν με το χέρι από μέσα, ανοίγω - κλείνω του οδηγού τότε και οι λοιπές ανοίγουν κλείνουν κανονικά.

Θέλει λίπανση ο μηχανισμός.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#343716 Το πιθανοτερο να εχει χαλασει η κλειδαρια. Εαν το βαλεις στο τεστερ θα δεις αν στο βγαλει σα βλαβη.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#343722
junior gt έγραψε:Το πιθανοτερο να εχει χαλασει η κλειδαρια. Εαν το βαλεις στο τεστερ θα δεις αν στο βγαλει σα βλαβη.

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#343757
drdino έγραψε:Γιατί όχι;


Γι'αυτό

Kon5 έγραψε:Βαριέμαι - δεν έχω χρόνο να το πάω και δεν ξέρω που πρέπει να το πάω.
Άβαταρ μέλους
By soch
#343803 Opel Astra 2002 1.6 selection, 88κ χλμ. Μετά τον 2ο-3ο χρόνο μέχρι και σήμερα, η αριστερή μεριά των φώτων του ταμπλό δεν ανάβει (ή ανάβει μια στις 10). Επίσης η οθόνη στο ταμπλό τα έχει πλέον παίξει (γνωστό πρόβλημα). Τέλος, έχει αρχίσει και πέφτει η ταπετσαρία της οροφής (πίσω αριστερά) και θέλει επίσκεψη σε ταπετσέρη (ξέρετε κανένα καλό προς Παγκράτι μεριά;).
Εδώ τελειώνουν τα προβλήματα (ευτυχώς διότι διαβάζω τι γράφουν άλλοι σε αυτό το τοπικό και έχω φρικάρει).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#343897
bill33 έγραψε:
Kon5 έγραψε:Καινούργια είναι μπαταρία. Κάπου μπλοκάρει ο μηχανισμός αυτής του οδηγού από την οποία και εξαρτάται το άνοιγμα των λοιπών. Όταν με το χέρι από μέσα, ανοίγω - κλείνω του οδηγού τότε και οι λοιπές ανοίγουν κλείνουν κανονικά.

Θέλει λίπανση ο μηχανισμός.

Αυτο.
Στο δικο μου που ειχε παρομοιο θεμα το καλοκαιρι, δεν ανοιγε του οδηγου ενω ανοιγανε οι αλλες πορτες, μου ζητησαν 90€ για επισκευη με μεταχειρισμενη. Το αφησα ετσι και χρησιμοποιουσα το κλειδι. Εδω και 2 μηνες δουλευει μια χαρα πια. Επισκευαστηκε μονο του! :lol:

Japan rules ΡΕ! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#343899
elvet έγραψε:Διαβάζοντας τον Θάνο σκεφτόμουν οτι αυτά δεν γίνονται!
και πάνω που σκεφτόμουν μακρυά από εμάς πριν 1 ώρα στην επιστροφή, στο τελευταίο φανάρι πριν το σπίτι δεν κούμπωνε η δευτέρα και μέχρι να φτάσω στο σπίτι (3 τετράγωνα) δεν κούμπωνε καμία σχέση. Υποψιάζομαι συρματόσχοινα κιβωτίου, αλλά πρέπει να περιμένω μέχρι την Τρίτη :rant: :rant: :rant:
Τώρα περιμένω βοήθεια για να το σπρώξω στην πυλωτή

Παραλαβή σήμερα από το συνεργείο. Αλλαγή του ενός συρματόσχοινου με καινούργιο, όλα καλά. Ελπίζω να μην επηρέασα τη ζωή του συμπλέκτη με τα πατιναρίσματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#343936
Νίκος Παππάς έγραψε:Επισκευαστηκε μονο του! :lol:

Japan rules ΡΕ! :lol: :lol:



Αυτό το κάνουν και τα Γαλλικά!!! :protest: :protest: Όχι 1 και 2 φορές... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#344150 Έχω 4 Renault 21 όπως ξέρετε απλά και τούρμπο, σε όλα η πίσω δεξιά πόρτα δεν λειτουργεί ηλεκτρικά και στα 4 το πίσω δεξί φανάρι λιώνει το κύκλωμα και δεν ανάβει το στόπ, σε όλα το ίδιο πρόβλημα, φίλος έχει άλλα 5 R21 ( αυτός είναι πιο ανώμαλος από εμένα ) και τα δικά του έχουν παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα, Γάλλοι είναι αυτοί με... σταθερές απόψεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#344208 Μετά το υπερτατο μπουρδέλο που ευτυχώς έφυγε, το δεύτερο στην τάξη ελλειινο και τρισαθλιο Σουίφτ μετά την ανακατασκευή του κιβωτίου ταχυτήτων, σήμερα ζήτησε και μονάδα abs έτσι γιατί μπορεί και αυτό. Άλλο ένα 300αρι μέσα στο νερό. Άχρηστα μηχανήματα. Στα δικά . Νεύρα, πολλά νεύρα