Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#267270 Εκανα μια βολτα απο το Praktiker σημερα, βρηκα κατι no name που το σετακι βγαινει οσο τα επωνυμα μαζι με τα μεταφορικα. Jesus.
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#267274 Έχει και απλά λάστιχα χυμα στο praktiker με 3-4€ αλλά όταν τα δοκιμασα δεν τα άντεξε ούτε μήνα, ήταν πολύ θορυβώδη σε σχέση με τους μαμά. Εγώ τους bosch aerotwin έβαλα, αμφιβάλλω όμως αν θα βγάλουν δεύτερη χρονιά, την πρώτη πάντως δούλεψαν μία χαρά. Valeo σε άλλο αυτοκίνητο, όχι τύπου flat, έχω βάλει με 10€, αυτοί από την πρώτη κιόλας χρονιά δεν καθάριζαν σωστά, θα τους σουτάρω του χρόνου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#267294
rocsta έγραψε:PIAA (ένα 10ευρω το κάθε μάκτρο) και δεν ασχολείσαι με καθαριστήρες για 4 χρόνια.


ενας φιλος ειχε βαλει σε εβο και ειχε παθει πλακα.Η τιμη ομως δεν ειχε καμια σχεση με αυτο που αναφερεις.Θυμαμαι κατι για πανω απο 50 ευρω ζευγαρι,χωρις να το εχω ψαξει προσφατα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#267295 Μιλάω μόνο για το λαστιχάκι έτσι, τους είχα περάσει μόνος στα δικά μου μπράτσα. Αλλά η τιμή ήταν αυτή, 30 ευρώ τα είχα πάρει τα 3.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#267297
rocsta έγραψε:Μιλάω μόνο για το λαστιχάκι έτσι, τους είχα περάσει μόνος στα δικά μου μπράτσα. Αλλά η τιμή ήταν αυτή, 30 ευρώ τα είχα πάρει τα 3.

επειδη εγραψες μακτρο καταλαβα καθαριστηρα κομπλε.
Εγω βαζω λαστιχακι,απλα προσπαθω να βρω επωνυμο, trico,swf γιατι οταν δοκιμασα νονειμ ηταν για κλωτσες.Χαλαγαν πολυ γρηγορα,δεν εβγαζαν χρονια.
Βosch που εχω τωρα στο εβο, για κλωτσες απο την πρωτη χρονια. Και δεν περνουν και λαστιχακι.
Ενα γερμανικο πραγμα εβαλα πανω στο αυτοκινητο και ηταν καποτα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#267298 Σε υαλοκαθαριστήρες τέτοιου τύπου
Εικόνα

που δεν έχουν δλδ το κλασσικό το σκληρό πλαστικό μπράτσο
μπορούμε να αλλάξουμε μόνο το λαστιχάκι απο κάτω;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#267299
rocsta έγραψε:Μιλάω μόνο για το λαστιχάκι έτσι, τους είχα περάσει μόνος στα δικά μου μπράτσα. Αλλά η τιμή ήταν αυτή, 30 ευρώ τα είχα πάρει τα 3.

Από πού, αν επιτρέπεται; :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#267305
Bayern7 έγραψε:Σε υαλοκαθαριστήρες τέτοιου τύπου
μπορούμε να αλλάξουμε μόνο το λαστιχάκι απο κάτω;


οχι :x τετοιους εχω και θα φανε πεταμα. Ασε που στα πολλα χλμ δεν καθεται καλυτερα απο τον κλασικο. Οσο χαλια θα σου καθαρισει ο κλασικος,το ιδιο και αυτος. Οποτε κλασικος και λαστιχακι με λιγα ευρω καθε χρονο, και εισαι κομπλαν.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#267311
Scotch έγραψε:
rocsta έγραψε:Μιλάω μόνο για το λαστιχάκι έτσι, τους είχα περάσει μόνος στα δικά μου μπράτσα. Αλλά η τιμή ήταν αυτή, 30 ευρώ τα είχα πάρει τα 3.

Από πού, αν επιτρέπεται; :)

http://www.carshop.com.gr/shop/products :)
Δεν έψαξα αν το είχε στο site, και τότε δεν είχε, τους πήρα ένα τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#267317 Και γω σαν του Μπαγιερν έχω γτγμτ για γερμανικές μοντες. Θα πάρω τα Bosch μάλλον με δωρεάν μεταφορικά από τον dimviii :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#267322
g8777 έγραψε:Και γω σαν του Μπαγιερν έχω γτγμτ για γερμανικές μοντες. Θα πάρω τα Bosch μάλλον με δωρεάν μεταφορικά από τον dimviii :inlove: :inlove: :inlove:


:s_howdy