Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#858379 Δεν γίνεται τπτ, τα αρωματικά κάνουν μεγάλη καταστροφή στα πλαστικά όταν ακουμπήσουν.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#858468 εγώ δεντράκι χρησιμοποιώ το οποίο το κρύβω κάτω απο το κάθισμα του συνοδηγού.
Άβαταρ μέλους
By otso
#858470
bill33 έγραψε:εγώ δεντράκι χρησιμοποιώ το οποίο το κρύβω κάτω απο το κάθισμα του συνοδηγού.


Kakως το δεντρακι το κρεμαμε παγκοσμιως στον καθρεφτη και χωρις να αφαιρεσουμε το παλιο κρεμαμε και το καθε καινουργιο μεχρι να πεσει ο καθρεφτης .

Τουλαχιστον ελπιζω κατω απ το καθισμα του συνοδηγου να ειναι τιγκα στα δεντρακια.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#858476
otso έγραψε:
bill33 έγραψε:εγώ δεντράκι χρησιμοποιώ το οποίο το κρύβω κάτω απο το κάθισμα του συνοδηγού.


Kakως το δεντρακι το κρεμαμε παγκοσμιως στον καθρεφτη και χωρις να αφαιρεσουμε το παλιο κρεμαμε και το καθε καινουργιο μεχρι να πεσει ο καθρεφτης .

Τουλαχιστον ελπιζω κατω απ το καθισμα του συνοδηγου να ειναι τιγκα στα δεντρακια.

Δεν αντέχω τίποτα κρεμασμένο στον καθρέπτη μου.Και πάντα πετάω το παλιό όταν βάζω το καινούργιο,το οποίο καινούργιο βγαίνει σταδιακα απο το πλαστικό του.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#858499
otso έγραψε:Σιγα μην μας πεις οτι δεν εχεις τον αγιο χριστοφορο και κομπολοι στον καθρεφτη

Μου χαλάει το φένγκ σούι.

Στα αλήθεια δεν έχω τίποτα,ούτε αυτοκόλλητα στα τζάμια.Δεν τα γουστάρω.
Εσύ έχεις ακόμα τα γούνινα ζάρια κρεμασμένα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#858504
otso έγραψε:και γουνινα ζαρια αλλα αυτο εισαι μικρος και δεν θα το ξερεις σκυλακι που κουναει το κεφαλι στην πισω εταζερα.

Με μπερδευεις με άλλον.
Φυσικά και το ξέρω το σκυλάκι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#858510 :metalo:

Εικόνα

Κατα τα αλλα Οτσο μου, δεν καταλαβαινει ο πλουσιος ο Μπιλ που ολη μερα γυρναει αναμεσα σε McLaren και Bentley πως σκεφτομαστε εμεις τα φτωχαδακια :shifty:

Φτανει η ωρα να αλλαξεις το δεντρακι λοιπον... Πλησιαζεις το παλιο στα μουτρα σου και δε μυριζει τιποτα. Μετα σκεφτεσαι "ρε δεν το κολλαω στη μυτη να σιγουρευτω πριν το πεταξω?". Με το που το κολλας (με δυναμη) στα ρουθουνια, παιρνεις μια μικρη τζουρα, ικανη να ξυπνησει το Σκωτσεζο που κρυβεις μεσα σου. Σκεφτεσαι λοιπον, οτι εχει ακομα λιγη ζωη το γερικο δεντρακι και κρατας τελικα κι αυτο.

Βαλε τωρα στη συναρτηση να εισαι νοικοκυρης και να εχεις μαζεψει καμια 30αρια απο δαυτα. Ειναι ικανα να σβησουν τη βρωμα απο καμποσα πακετα τσιγαρα :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#858776 Στον προφυλακτήρα και σε σημείο της πόρτας του συνοδηγού έχει καει το βερνίκι και είναι αρκετό θαμπό,είχα κάνει γυάλισμα πέρυσι το αμάξι και προς στιγμήν είχε φύγει αλλά γρήγορα επανήλθε η θαμπαδα. :(

Υπάρχει "θεραπεία" η αναγκαστικά βάψιμο από την αρχή,ο προφυλακτήρας είχε βάφτει σε αντιπροσωπεία πριν από κάποια χρόνια λόγω ότι κάποιος με είχε χτυπησει.

Να το πάω σε κανέναν Παπαδημητρίου Θεσσαλονίκη να πάρω μια γνώμη,έχω ξενερώσει.Το αμάξι ήταν σε ένα κουτσονησι πέρυσι,χωρίς επιλογή πλυντηρίου,χωρίς προστασία από καιρικές συνθήκες,μόνο με το λάστιχο και κουβα ψευτοπλυσιμο,οπότε καταλαβαίνετε την ταλαιπωρία στο χρώμα/βερνίκι,την βρωμιά που βγήκε με τον πηλό κλπ.

Θα ανεβάσω σύντομα φωτογραφίες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#863257 Ξέρουμε κάποια επιχείρηση στα ΝΠ κατά προτίμηση που να κάνει περιποιημένο βιολογικό; Θέλω να κάνω το αμάξι σα να βγήκε από την αντιπροσωπεία.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#863311 Εναλλακτικά μπορώ να τον κάνω μόνος μου με την bissel που έχω. Απλώς θα πρέπει να περιμένω να ανέβει η θερμοκρασία για να στεγνώσει γρήγορα. Στεγνώνει καλά αν μείνει με λίγο τα παράθυρα ανοιχτά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#863312
Dimitris_P έγραψε:Εναλλακτικά μπορώ να τον κάνω μόνος μου με την bissel που έχω. Απλώς θα πρέπει να περιμένω να ανέβει η θερμοκρασία για να στεγνώσει γρήγορα. Στεγνώνει καλά αν μείνει με λίγο τα παράθυρα ανοιχτά; :hmmm:

Βάλε το ac και το καλοριφερ στο ζεστό.
Αν δεν στεγνώσει γρήγορα κινδυνεύεις να κρεμάσει ο ουρανος,να μυρίζει άσχημα..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#863334 Ίσως το κάνω ένα κάθισμα τη φορά, πχ το Σάββατο του οδηγού, την Κυριακή του συνοδηγού κλπ

Έχουμε και κλειστό γκαράζ στο πατρικό, δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να το αφήσω εκεί με ανοιχτές τις πόρτες, δεν αερίζεται ο χώρος όμως. Μπορώ να βάλω αφυγραντήρα όμως.