Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By InFiNiTy
#353753
panos2171 έγραψε:απ ότι μου πε είναι από τα πιο σκληρά και κρατάει αρκετά χρόνια. Αφού του πα να το πάω και του χρόνου για ένα κέρωμα και μου πε τζάμπα θα το φέρεις. :lol:

Ή είναι άσχετος ή σε δούλευε. Δίνω μεγαλύτερες πιθανότητες στο δεύτερο.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#353859 O λόγος; Ένα καλό κερί μπορεί να κρατήσει και 2 χρόνια...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#358338 Nαι μάλλον κάτι τέτοιο εννοούσε.Όσον αφορά το κέρωμα βλέπω ότι υπάρχουν πολλά καλά (βάση σχολίων) προϊόντα AIO που δε θέλουν αμάν και ντε προεργασία ούτε αλοιφαδόρους κλπ. Έχει νόημα να περνάω ανά κάποιους μήνες ένα τέτοιο; Απλά για να διατηρείται η γυαλάδα και η όποια προστασία μπορεί να προσφέρει.
Άβαταρ μέλους
By Roulis
#358920 μπορειτε να προτεινεται μαγαζια που πηγατε για εξωτερικο γυαλισμα και εκαναν δουλεια με καλα λεφτα?
Για να βγαλω αραχνες πιο πολυ θελω,

απο το τηλεφωνο δε λεει κανεις τιμη, "ελα και βλεπουμε κτλ κτλ κτλ"
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#358931 Έτσι είναι, άλλο να πάει ένα Toyota Corolla και άλλο μια BMW 330 :iconcool: Έχεις; Θα δώσεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#359074 Νομίζω ότι ο λόγος που σου λένε έλα και βλέπουμε είναι για να δούνε το επίπεδο της διόρθωσης που χρειάζεσαι...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#359312 Εγώ είχα δώσει 150 αλλά η δουλειά ήταν εξαιρετική. Εκτός από γυάλισμα-κέρωμα ξεθόλωσε τα φανάρια, καθάρισε οτιδήποτε εξωτερικό πλαστικό είχε σημάδια, εξαφάνισε τις περισσότερες γρατσουνιές ενώ έβαψε και αρκετά σημεία που είχαν σημαδάκια στον προφυλακτήρα.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#359336 Το πρωτο μου αμαξι το ειχα παρει μαυρο μεταλλικό.
Το χαιδευα απο δω το γυαλιζα απο κει, ολο καμμια γρατζουνιτσα έβρισκα, θαμπώματα απο κουτσουλιες που δεν εφευγαν, αναπόφευκτες αραχνες κλπ. Μια ζωη ήμουν ζορισμενος και δεν το απολάμβανα.
Τη βρήκα όμως τη λύση και την ψυχική μου γαλήνη. Τα επόμενα τα έπαιρνα ανοικτοτερο χρωμα μεν, μολις τα παραλαμβανα τους εδινα μια κλωτσια ώστε να ειμαι ο πρώτος δε και δεν τα ξαναεψαχνα εξωτερικά.
Το καθαριζα μονο μεσα, ενω εξωτερικά το επλενα μια φορα το εξαμηνο και όταν τα βλεπα πλυμενα ελεγα πωωω τι αυτοκινηταρα εχω, γιατι ήταν σαν να ειχα νεο αυτοκινητο :lol:
Η γνωμη μου ειναι να μην τα πολυψειριζετε. Δεν χρειαζεται να το κοιτατε από κοντα. Ας το θαυμαζετε από απόσταση. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#359405
Y.V έγραψε:Η γνωμη μου ειναι να μην τα πολυψειριζετε. Δεν χρειαζεται να το κοιτατε από κοντα. Ας το θαυμαζετε από απόσταση. :s_biggrin


μια από τα ιδια πλεον και για εμενα. Μηχανικα να είναι αψογο,τα υπολοιπα οποτε μπορεσω/βρω χρονο.
εχω γνωστο κολλητο που μου λεει φερτο να σου φτιαξω γρατζουνιες/γυαλισω κλπ δωρεαν και δεν το παω.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#359453 Νομίζω έχει να κάνει από το επίπεδο OCD που έχει ο καθένας.
Το οικογενειακό αυτοκίνητο κοιτάω να το πλένω σωστά χωρίς υπερβολές (όχι detailing) και τελειώνει εκεί η ιστορία (φυσικά με άριστη συντήρηση και μηχανικά).
Στο δικό μου μικρό πυραυλάκι, το οποίο αντικατέστησε την μοτοσυκλέτα μου, που εκεί έβγαιναν οι κ@@λες, ρίχνω κάμποσο χρόνο (όταν τον βρω)... Μάταιο είναι, συμφωνώ. Αλλά... :)