Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By mirage
#234885 Ροκσταρ.... Στο άλλο δεν πήγες;

< Note 2 >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#234924 Ποιο ειναι το αλλο; Της Πορσε; Δεν προλαβαινα, πηγα οδικως Στουτγγαρδη.

sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#235968 Μια που λέγαμε για την 300SL Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#236422 Παίδες, να ρωτήσω κάτι, έχουμε κάποιου να ρωτήσουμε για ανταλλακτικά για W124;; Συγκεκριμένα ψάχνουμε για throttle body actuator (p/n: 000 141 49 25). Αφορά Ε300 SW ή Ε200 coupe...

Δεν ειναι για μένα, είναι για Βούλγαρο συνάδελφο, που δεν μπορεί να βρει πουθενά.

Η 300άρα έχει 630Κ χλμ (με το ίδιο μοτέρ βέβαια :rtfm: ) και όταν τον ρώτησα αν έχει κανένα πρόβλημα, μου απάντησε ότι έχει κάτι απειροελάχιστες διαρροές από 2 seals, που απλά βαριέται να φτιάξει (τη συντηρεί ο ίδιος)... :lol: :lol: Κατά τ' άλλα απλά η προβλεπόμενη συντήρηση... :lol: Δεν ξέρω αν του βγήκε καλό... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#236495 2751063383,Ιγίπασης στο Αργος.Εχει πάνω απο 10 mb με απαγορευμένα κυβικά για Ελληνες πολίτες,απο τα ατελώνιστα και τα κατασχεμένα του οδδυ.Την τελευταία φορά που πήγα είχε και βενζίνη και diesel 124.Τώρα πόσο θα ζητήσει μόνο για το ανταλλακτικό ο κ. Σταμάτης.... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#236512 Πήγε στην αντιπροσωπεία και δεν το βρήκε; :hmmm: Περίεργο... είναι σίγουρος ότι το ζητάει σωστά (ετσι όπως το γράφει είναι κωδικός VDO, αν έπεσε σε κανα γκαγκά υπάλληλό ίσως δεν του έκοψε).

Ο ΜΠΗΜΣ νομίζω θα στο βρει εύκολα, αν και δεν κυκλοφόρησαν πολλές 6κύλινδρες στην Ελλάδα (μάλλον δεν θα ήταν καλές :hmmm: )

εδώ δες και σε ποια μοντέλα υπάρχει:
http://www.german-spob.de/start.php?tei ... paget=gebr

Από ό,τι βλέπω αφορά εξακύλινδρες Μ104.
Του έχει πρόβλημα στο ρελαντί;
Τελευταία επεξεργασία από D-Jet και 22 Μαρ 2016, 18:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#236513 Υπάρχει και εδώ Γιάννενα μια μάντρα που ασχολείται μονο με την διάλυση Mercedes,στον Κατσικα.Τελευταία φορά είχε κουφάρια απο w123,w124 και 190 κυρίως

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#236554
D-Jet έγραψε:Πήγε στην αντιπροσωπεία και δεν το βρήκε; :hmmm: Περίεργο... είναι σίγουρος ότι το ζητάει σωστά (ετσι όπως το γράφει είναι κωδικός VDO, αν έπεσε σε κανα γκαγκά υπάλληλό ίσως δεν του έκοψε).


Τι να σε πω... :hmmm: Μου είπε ότι δεν μπορεί να βρει πουθενά... Στην Ελλάδα δεν παίζει να πήγε στην αντιπροσωπεία ... δεν τον ρώτησα είναι η αλήθεια αν πήγε στη Βουλγαρία, αλλά η βλάβη νομίζω τον έπιασε Ελλάδα... Θα λάβω πληροφορίες αύριο...

D-Jet έγραψε:Ο ΜΠΗΜΣ νομίζω θα στο βρει εύκολα, αν και δεν κυκλοφόρησαν πολλές 6κύλινδρες στην Ελλάδα (μάλλον δεν θα ήταν καλές :hmmm: )


Όντως... χάλια μαύρα το αμάξι... :lol: :lol: Η συγκεκριμένη είναι 320 (όχι 300 όπως έγραψα πιο πάνω) και μου είπε ότι είναι πιο ειδική έκδοση (πχ το σασμάν είναι αυτόματο 5άρι)... έχει λέει κινητήρα, κιβώτιο και αναρτήσεις από r129... :hmmm: Από το εργοστάσιο μου είπε ότι βγήκε έτσι... :hmmm:

D-Jet έγραψε:εδώ δες και σε ποια μοντέλα υπάρχει:
http://www.german-spob.de/start.php?tei ... paget=gebr


Άμα δει 589 ευρώ θα κλάψει... :lol: :lol: Αλλά αν δεν το βρίσκει πουθενά...

D-Jet έγραψε:Από ό,τι βλέπω αφορά εξακύλινδρες Μ104.
Του έχει πρόβλημα στο ρελαντί;


Δεν ξέρω... ήμασταν λίγο βιαστικοί, αύριο λογικά θα μπορέσω να αποσπάσω περισσότερες πληροφορίες...

Απ' ότι τον έκοψα πάντως παίζει να είναι και ο Βούλγαρος d-jet... :lol: :lol:


postruck έγραψε:2751063383,Ιγίπασης στο Αργος.Εχει πάνω απο 10 mb με απαγορευμένα κυβικά για Ελληνες πολίτες,απο τα ατελώνιστα και τα κατασχεμένα του οδδυ.Την τελευταία φορά που πήγα είχε και βενζίνη και diesel 124.Τώρα πόσο θα ζητήσει μόνο για το ανταλλακτικό ο κ. Σταμάτης.... :hmmm:


Θα τον ρωτήσω και αν ενδιαφέρεται θα πάρουμε τηλέφωνο...

belgarion έγραψε:Υπάρχει και εδώ Γιάννενα μια μάντρα που ασχολείται μονο με την διάλυση Mercedes,στον Κατσικα.Τελευταία φορά είχε κουφάρια απο w123,w124 και 190 κυρίως

.


Γνωρίζεις κάποιο όνομα;;;;



Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια όλους!!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#236609 Όνομα δεν ξέρω, απλά την έχω δει στο δρόμο αλλά έχει πολλά αυτοκίνητα

.
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#236728 Μάρκο, αν τον δεις αύριο τσέκαρε ξανά τον κωδικό του ανταλλακτικού, επιβεβαίωσε πως το θέλει να του το βρούμε μεταχειρισμένο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#236856
BEAMS έγραψε:Μάρκο, αν τον δεις αύριο τσέκαρε ξανά τον κωδικό του ανταλλακτικού, επιβεβαίωσε πως το θέλει να του το βρούμε μεταχειρισμένο.


:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By markvag
#237600 Να ευχαριστήσω και δημοσίως τον φίλτατο ΒΕΑΜS για τη βοήθειά του! :thumbsup: :s_thumbsup :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#240324 Αλέξανδρε, αν και θα το ξέρεις, κυκλοφόρησε το νέο τεύχος του αγαπημένου σου περιοδικού. Εγώ προτίμησα να πάρω για ένα ταληρο αυτό Εικόνα που είχε ξεμείνει στο πρακτορείο από το 2011

.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#240753
belgarion έγραψε:Αλέξανδρε, αν και θα το ξέρεις, κυκλοφόρησε το νέο τεύχος του αγαπημένου σου περιοδικού. Εγώ προτίμησα να πάρω για ένα ταληρο αυτό που είχε ξεμείνει στο πρακτορείο από το 2011

Nαι, το πήρα αλλά δεν το έχω διαβάσει ακόμα... το παλιό το έχω επίσης! :)